عوارض باور نکردنی پوشیدن کفش تنگ که نمی دانستید
کفش تنگ تاثیر بدی بر گردش خون در بدن دارد

تاریخ انتشار : 1401/11/26/ نمایش : 26 / نظرات : 0

به نام خداوند مهربان

عوارض باور نکردنی پوشیدن کفش تنگ که نمی دانستید

کفش های تنگ گردش خون را محدود می کنند، که به تجمع مایع منجر می شود. به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از بهداشت نیوز ، تورم پا علل مختلفی دارد و در نتیجه سبک زندگی نادرست است، همچنین زنگ خطر برخی بیماری ها محسوب می شود. پاهای متورم می توانند موجب رنج و ناراحتی بسیاری از افراد شوند، اما قبل از اینکه بدترین شرایط را در نظر بگیرید به این نکته توجه کنید که اعمال به ظاهر ساده و بی خطری مانند ایستادن برای مدت طولانی نیز می توانند موجب تورم در پاها شوند، ورم در پاها زمانی ایجاد می شود که مایعات اضافی بدن در قسمت پایینی پا ها جمع می شود که این شرایط می تواند به دلایل مختلفی بروز کند.

علل ورم پا:

1.      بی تحرکی طولانی مدت

اگر ایستادن های طولانی مدت بخشی از شغل شماست، احتمال بیشتری وجود دارد که گرفتار تورم در پاهای خود شوید. زمانی که پاها حرکت نمی کنند، گردش خون در پاها کند می شود و در نتیجه، مایع اضافی در پاها باقی می ماند.

افرادی که ساعت های طولانی را در حالت نشسته سپری می کنند از این عارضه در امان نیستند. خمیده نگه داشتن پاها برای مدتی طولانی می تواند در گردش خون اختلال ایجاد کند، برای اجتناب از این نوع تورم باید پاها را پیش از بیست تا سی دقیقه بی تحرکی حرکت دهید، انداختن پاها روی یکدیگر نیز می تواند در بروز ورم در پا ها نقش داشته باشد.

2.      پوشیدن کفش تنگ

زمانی که از کفش های تنگ استفاده می کنید، مواجهه با تاول ها تنها نگرانی شما نخواهند بود. کفش های تنگ موجب تورم در پاها نیز می شوند. کفش های تنگ گردش خون را محدود می کنند، که به تجمع مایع منجر می شود. از پوشیدن کفش های تنگ و نمونه هایی که با شکل پای شما مطابقت ندارند ، پرهیز کنید.

3.      بروز عفونت ها

ورم پا می تواند به واسطه عفونت های قارچی و باکتریایی شکل گرفته باشد. تورم ناشی از عفونت ها به طور معمول با راش های پوستی (جوش های ریز پوستی که سراسر بدن را در بر می گیرد) و قرمزی پوست همراهی می شود.

4.       اضافه وزن

هنگامی که وزن شما افزایش می یابد، بدن باید برای پشتیبانی از وزن اضافه سخت تر کار کند. این فشار اضافه روی پاها موجب تورم می شود. در حقیقت ، بانوان باردار به همین دلیل است که ورم در پاهای خود را تجربه می کنند. در این مورد ، کاهش وزن در بازگرداندن اندازه عادی به پاها کمک حال شما خواهد بود. عادات غذا خوردن خود را تغییر دهید و انجام ورزش را آغاز کنید.

5.      خطر یک بیماری قلبی

این شرایطی است که بر نیروی پمپاژ عضلات قلب تاثیر گذار است. ورم پاها یکی از نخستین نشانه های نارسایی احتقانی قلب است. در صورتی که ورم پاها با علایمی مانند خستگی ، خس خس سینه، سرفه، افزایش وزن، و تکرر ادرار، به ویژه در شب ها، همراهی می شود، مراجعه به پزشک اهمیت دارد.

6.      آسیب دیدگی

یک شکستگی یا آسیب دیدگی مفصلی می تواند موجب ورم در پا ها شود. هنگام آسیب دیدگی، بدن خون را به ناحیه تحت تاثیر قرار گرفته پمپاژ می کند تا به روند بهبودی کمک کند و این شرایط می تواند موجب بزرگ تر شدن پا ها نسبت به حالت عادی شود. استفاده از کمپرس سرد روی ناحیه آسیب دیده یکی از موثرترین روش ها برای کاهش تورم و التهاب محسوب می شود.

7.      خوردن نمک

همان گونه که ممکن است بدانید، مصرف زیاد سدیم احتباس آب در بدن را افزایش می دهد و این می تواند تورم در سراسر بدن و نه فقط پاها را موجب شود. بیش از 2300 میلی گرم سدیم در روز مصرف نکنید. همچنین، برای کاهش مصرف سدیم باید مصرف غذاهای فراوری شده را کاهش دهید، زیرا سرشار از این ماده معدنی هستند.

عمده فروشی کفش حاج عسکر

09198672695

09331115199

حسینی

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر