چطوری کفش مناسب پای خودمان انتخاب کنیم؟
کفش مناسب می تواند به حفظ سلامت پاها و ایمن نگه داشتن بدن شما از آسیب کمک کند

تاریخ انتشار : 1401/11/1/ نمایش : 46 / نظرات : 0

کفش مناسب می تواند به حفظ سلامت پاها و ایمن نگه داشتن بدن شما از آسیب کمک کند.

کفش ها باید پاهای شما را در بالشتک قرار داده و حمایت کنند، تا پا احساس راحتی کنند و در کل مناسب و اندازه باشند.

چه زمانی از روز کفش بخریدیم؟

زمانی کفش بخریم که پای شما در بزرگ ترین حالت خود قرار دارد - در پایان روز یا بعد از ورزش مناسب ترین زمان برای انتخاب کفش هست.

هر بار که کفش می‌خرید، پای خود را اندازه بگیرید – معمولاً یک پا بزرگ‌تر از پای دیگر است و اندازه و شکل پای شما می‌تواند با افزایش سن تغییر کند.

اگر اهل ورزش هستید، کفشی را انتخاب کنید که برای آن ورزش طراحی شده است.

با یک متخصص مراقبت های بهداشتی (مانند یک متخصص پا یا فیزیوتراپیست) در مورد هر گونه مشکل در پا یا کفش خود صحبت کنید.

مطالبی که در این مقاله می خوانید:

آنچه که کفش مناسب می تواند برای شما انجام دهد

نحوه انتخاب کفش مناسب

پیاده روی در مقابل دویدن

چگونه کفش روی پاها و مفاصل شما تأثیر می گذارد

تکیه گاه کفش برای پاهای مشکل دار

از کجا کمک بگیریم

کفش مناسب می تواند به سالم نگه داشتن پاهای شما کمک کند، فعالیت بدنی شما را آسان تر کند و بدن شما را از آسیب در امان نگه دارد.

 

اگر کفشی را انتخاب کنید که مناسب شما باشد، متناسب با نوع فعالیت شما باشد، برای هر مشکلی در پاهای شما مناسب باشد و به محافظت از پاها، ساق ها و مفاصل شما کمک کند، فعالیت راحت تری خواهید داشت.

 

آنچه که کفش مناسب می تواند برای شما انجام دهد

کفش مناسب:

بالشتک پا - زیره میانی قسمت اصلی کفش است که بالشتک را فراهم می کند. با کمال تعجب، کفش‌ها نیرویی را که از بدن وارد می‌کنند آنقدر کم نمی‌کنند. اما زمان اعمال این نیرو را افزایش می دهند، بنابراین بدن زمان بیشتری برای سازگاری دارد.

از پا حمایت ‌کند - کفش شما باید در هنگام تماس با زمین به همتراز شدن پای شما کمک کند

پا احساس راحتی کند - کفش شما باید از اولین پوشیدن بلافاصله احساس راحتی کند

پا به خوبی جا شود - مطمئن شوید که حداقل 1 تا 1.5 سانتی متر در انتهای کفش دارید. باید به اندازه کافی پهن و به اندازه کافی بلند باشد که به پای شما برسد. کفش باید نرم باشد و سفت نباشد.

نحوه انتخاب کفش مناسب

سعی کنید کفش های ورزشی خود را از یک فروشگاه تخصصی خریداری کنید. فروشندگان ممکن است در مورد نوع کفشی که برای فعالیت یا ورزش خود نیاز دارید به شما توصیه های مفیدی کنند. می توانید به مشورت های آنها توجه کنید تا در نهایت سایز و کفش مناسبی را پیدا کنید.

 

بعد از ورزش یا در پایان روز کفش بخرید. این کمک می‌کند تا مطمئن شوید که پا‌ها وقتی در بزرگ‌ترین حالت خود هستند احساس راحتی می‌کنند.

کفش هایی را با همان جورابی که برای فعالیت می پوشید، بپوشید.

هر بار که کفش می‌خرید، از فروشنده بخواهید پای شما را اندازه‌گیری کند، زیرا ممکن است با افزایش سن پاهای شما بزرگ‌تر و پهن‌تر شوند. همچنین معمول است که یک پا کمی بزرگتر از دیگری باشد.

بررسی کنید که هنگام پوشیدن کفش بتوانید تمام انگشتان پا را تکان دهید. به یاد داشته باشید که هنگام راه رفتن یا دویدن به فضایی نیاز دارید که پایتان در داخل کفش حرکت کند.

به محض اینکه کفش ها را امتحان کردید باید راحت باشند.

چند قدم با کفش های خود راه بروید یا بدوید تا مطمئن شوید که راحت هستند.

مطمئن شوید که کفش ها پاشنه شما را می گیرند. هنگام حرکت پاشنه کفش نباید در کفش بلغزد.

به عرض و همچنین طول فکر کنید. اگر جلوی پای شما له شده است، بپرسید که آیا کفش سایز پهن‌تری دارد یا نه. کفش هایی که نیم سایز بزرگتر هستند – اما نه پهن تر – ممکن است کمکی نکنند.

داخل کفش را برای بررسی برچسب ها، درزها یا سایر موادی که ممکن است پای شما را تحریک کند، نگاه کنید.

کف کفش ها را بررسی کنید. آیا به اندازه کافی محکم هستند تا در برابر اشیاء مضر محافظت کنند؟ آیا چسبندگی مناسبی دارند؟ سعی کنید هم روی فرش و هم روی سطوح سخت راه بروید.

اگر ورزش می کنید، پوشیدن کفش های طراحی شده برای آن ورزش ایده خوبی است. کفش‌های خاصی برای تنیس، گلف، فوتبال، بسکتبال، دویدن، دوچرخه‌سواری و سایر ورزش‌ها طراحی شده‌اند. هر کدام دارای طراحی، جنس و وزن متفاوتی هستند تا به بهترین نحو از پاها در برابر فشارهای ناشی از فعالیت خاص محافظت کنند.

 

یک نکته خوب هنگام خرید کفش این است که رد پای خود را با خود ببرید. اگر کفشی باریکتر یا کوتاهتر از ردپایتان است، حتی آن را امتحان نکنید.

 

پیاده روی در مقابل دویدن

اگر برای پیاده روی به کفش نیاز دارید، به دنبال کفشی سبک وزن و جذب ضربه اضافی در پاشنه و زیر گودی پای خود باشید. این ویژگی ها ممکن است به کاهش درد پاشنه، و سوزش یا حساسیت در ناحیه توپی پای شما کمک کند. برخی از واکرها ته کفش را گرد یا چرخان ترجیح می دهند تا بتوانند به راحتی وزن خود را از پاشنه به پا تغییر دهند.

 

اگر برای دویدن به کفش نیاز دارید و کفشی با مدل سنتی را ترجیح می دهید، به دنبال جذب ضربه کلی و استحکام پیچشی خوب باشید (به این معنی که کفش نباید به راحتی بپیچد). این ویژگی ها ممکن است به محافظت در برابر آتل های ساق پا، تاندونیت، درد پاشنه، شکستگی های استرسی و سایر آسیب های ناشی از استفاده بیش از حد کمک کند.

 

از طرف دیگر، ممکن است یک کفش پابرهنه (مینیمالیستی) را ترجیح دهید. این کفش‌ها به پای شما اجازه می‌دهند تا تقریباً به‌گونه‌ای که با پای برهنه می‌دوید، روی زمین فرود بیاید: آن‌ها کاری جز چسبندگی و محافظت شما در برابر اشیاء مضر روی زمین ندارند. برخی از آنها برای کمک به شما در انتقال از دویدن با پاشنه اول به دویدن با پای برهنه (جایی که قسمت میانی یا جلوی پا به زمین برخورد می کند) طراحی شده اند.

 

عمده فروشی کفش حاج عسکر به شما کمک می کند تا بهترین کفش ها را به بهترین قیمت داشته باشید و برایتان آرزوی موفقیت و شادی و سلامتی دارد.

برای ثبت سفارش و خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

09198672695

09331115199

آدرس کارخانه: ایران، قم، بلوار خلیج فارس(جاده قدیم قم کاشان)، کوچه 12، فرعی اول دست چپ، پلاک 1

کارشناسان ما در پیام رسان های ایتا، روبیکا، اینستاگرام، فیس بوک، تلگرام و واتساپ پاسخگوی شما عزیزان هستند.

 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر